У п’ятницю, 11 вересня, у приміщенні класу безпеки руху Навчально-курсового комбінату ЛКП «Львівелектротранс» відбулася розповідь-лекція «Вагоновод львівського трамваю – як здобували професію». Захід відбувся у межах Днів європейської спадщини, який проводиться у Львові з 11 до 13 вересня.

Учасників події привітав директор Навчально-курсового комбінату ЛКП «Львівелектротранс» Григорій Вархов, який розповів про навчально-виробничий процес та підготовку слухачів за професіями «Водій трамвая» та «Водій тролейбуса.

«Під час навчання слухачі отримують стипендію Станом на зараз, в навчальному закладі з підготовки водіїв транспортних засобів категорії «Т» навчаються 2 навчальні групи. У жовтні-листопаді цього року буде розпочато нові начальні групи за обома професіями», – зазначив Григорій Вархов.

Розповідь провів науковий співробітник Львівського історичного музею відділу науки, техніки та транспорту Олександр Арістархов, який зосередив увагу учасників на історії освіти вагоноводів.

За його словами, історія регулярного громадського транспорту у Львові розпочалася з кінних екіпажів великої місткості – диліжансів. Їх історія мало вивчена на даний час. Значно більше існує відомостей про трамвай кінний.

«Будівництво кінного трамваю у Львові розпочато у 1879 році, а завершено у 1880-му. Початок його роботи та в цілому перевезень пасажирів ми відзначаємо 3, а також 5 травня», – розповів Олександр Арістархов.

Також Олександ Арістархов зазначив, що електричний трамвай у Львові впроваджений, завдяки проведенню Великої Крайової виставки у 1894 році.

«Очікувалася велика кількість відвідувачів. Кінний трамвай не впорався би з такими обсягами перевезень, і вирішено було збудувати фірмою Siemens & Halske «міську електричну залізницю» (так тоді називали електричний трамвай). Працівників, що мали керувати та обслуговувати трамвайні вагони на електричній тязі, набирали переважно зі стажем роботи на залізниці», – сказав Олександр Арістархов.

Загалом участь у події взяло 30 осіб, які були поділені на 2 групи, з дотриманням усіх карантинних заходів.

Довідково:

НКК є структурним підрозділом ЛКП «Львівелектротранс», який організовує навчально-виробничий процес та підготовку учнів (слухачів) за адресою: місто Львів, вул. Тролейбусна, 1. Заклад забезпечує професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації за робітничими професіями – водіїв електричного транспорту для кадрових потреб підприємства.

 

Прес-служба ЛКП «Львівелектротранс» Ольга Мельник